"Lehetőség"
Makkai László 2015.10.08. 18:16
![](portal/exarchatus/image/news/1444321822.jpg)
Lehetőség címmel új folyóirat indul útjára. Az alábbiakban az első szám előszava olvasható.
ELŐSZÓ![](//exarchatus.gportal.hu/portal/exarchatus/image/gallery/1444321167_07.png)
A Miskolci Görögkatolikus Cigány Szakkollégium egy újabb „Lehetőséget” ragadott meg, amikor útjára bocsátotta a LEHETŐSÉG című folyóiratát. A kollégiumunkba 2011 óta komoly szakmai munka zajlik a hátránykompenzálás és a tehetség- gondozás tekintetében. Jelenleg is 20 egyetemi oktató – mentor segíti a tevékenységünket. Állandó pszichológusa van a kollégiumunknak, ahol még jobban megvalósul a személyes tanácsadás és lelkigondozás. Rendszeresen szervezünk felkészítő tréningeket egy - egy speciális terület szakszerű megismeréséhez. Jelenleg 28 középiskolával tartunk állandó kapcsolatot, hogy programjainkat még szélesebb körhöz eljussanak. Munkatársaink közül négyen PhD hallgatók is egyben, hasonló területeken, mint amit a szakkollégiumunk is képvisel.
Törekvésünk eredményeképpen Szakkollégiumunk 2015-ben Kiváló Akkreditált Tehetségpont lett. Ez azért is meglepő, mert kollégiumok ritkán kapnak ilyen tisztes elismerést.
Szeretnénk továbbra is megfelelni annak a színvonalnak, amit magunk elé tűztünk ki. Erkölcsi kötelességünknek érezzük, a hátrányosabb társadalmi csoportok felzárkóztatását és ezért minden tőlünk telhetőt meg is teszünk.
A Lehetőség folyóirat szeretné bemutatni azt a munkát, amit mentoraink, munkatársaink az egyetemi élet jeles képviselői végeznek a tehetséggondozás tekintetében. Bemutatásra kerülnek olyan fiatal kutatók munkái is, akik fontosnak gondolják a társadalmi felelősségvállalást.
Kérem Gondviselő Istenünk Áldását, hogy az olvasónak valóban Lehetősége legyen megismerni mások élethelyzetét, “lehetőségeit”. Szent-Gály Kata szavaival hívom Önt egy felelősségteljes együttgondolkodásra:
„Sorsunk minden fordulata új lehetőség, hogy emberibb emberré legyünk.”
Makkai László
görögkatolikus áldozópap, igazgató
|