Hálát adni annyi, mint köszönetet mondani …
Iglai Marianna hitoktató 2011.06.23. 19:35
![](portal/exarchatus/image/news/1308851111.jpg)
2011. június 20-án közel 350 hittanos gyermek gyűlt össze Sajópálfalán a környékbeli egyházközségekből, hogy kifejezzék hálájukat az elmúlt iskolai esztendőben elért sikereikért.
Kinek így, kinek úgy sikerült teljesítenie … , de bátran merem állítani, hogy mindannyiunknak – gyermekeknek, hitoktatóknak, papoknak, szülőknek egyaránt – volt és van miért hálát adnunk a jó Istennek.
A nap folyamán volt részünk közös imádságban, csapatmunkában, feledhetetlen szórakozásban és természetesen a lelki töltekezés mellett testi táplálékban is. A nap végéhez közeledvén meglátogatott bennünket Atanáz püspök atya, akivel közösen végezhettük a Paraklisz szertartását.
A nap zárása képen minden résztvevő gyermek jutalomban részesült a nap folyamán zajló játékos megpróbáltatásokért. Végül mindenki megfogalmazta saját szavaival, hogy miért is szeretne hálát adni és jelképesen „luftballon formájában” mindenki egyszerre fölküldhette a Mennyei Atyának.
A nyári szünetben a nyaralás közben se feledkezzünk meg az imádságról és a hálaadásról! Kellemes nyarat és hasznos időtöltést!
FOTÓGALÉRIA
|